• screen 1

  Masz problem z Firmą
  zobacz jak skutecznie
  można żadać swego...

  Jeśli zostałeś oszukany przez daną firmę albo masz problemy z reklamacją danego produkty, napisz tutaj a nic nie stracisz...

 • screen 1

  Na śniadanie
  zawsze najciekawsze
  opinie o produktach ...

  Każdy produkt trzeba zbadać pod kontem wykonania. To forum jest po to aby informować każdego użytkownika oraz przestrzec przed zakupem danego produktu.

 • screen 1

  Uwaga na Firmy
  ktore nisza
  Polski rynek...

  Każdy chce aby polski rynek wyglądał jak najlepiej. Dlatego stworzyliśmy szereg forów dyskusyjych w których zawarte są opinie o firmach, aby każdy klient miał konkretne spojrzenie na wykonanie usług.

Szereg informacji

Postaw na najwyższą jakość wykonania usług. Zadbaj aby każdy klient czuł się bezpiecznie. To forum to informacje na najwyższym poziomie.

Statystyki FORUM

 • Mamy zarejestrowanych: 345
 • Mamy napisanych wątków: 89
 • Mamy napisanych postów: 954

Inforamcje

To forum działa 24h bez przerwy. Mamy najnowsze serwery które pozwalają na bezawaryjne działanie forum.
Jesteś zadowolony ?

Arduino LCD, sprawdzony sklep?

Arduino LCD, sprawdzony sklep?

Hejka.

Czy będę umiał obsłużyć środowisko programistyczne Adruino IDE? Jesteście w stanie dać mi jakieś wskazówki, od czego powinienem zacząć?

Będę bardzo wdzięczny.

czerusek

Posty: 13

 
Na podstawie Waszych informacji i doświadczeń dokonałem wyboru i kupiłem właściwy wyświetlacz Arduino LCD. Zastanawiałem się wcześniej nad tym, ile winien mieć kolumn, wierszy, co przekładało się na ilość znaków, które mieścił na ekranie. Dokonałem wyboru wyświetlacza z zielonym podświetleniem, choć miałem do wyboru jeszcze niebieskie :)

grzes3345

Posty: 9

 
Coraz częściej widzę na tym forum pytania o zestaw Arduino, co mnie niezwykle cieszy, bowiem także od niego zaczynałem, a teraz jestem już zdecydowanie niezwyklej zaawansowany w ten klocki. Powiem szczerze, iż zaczynając nie miałem zielonego pojęcia na ten temat, lecz jak widać ciężką pracą człowiek jest w stanie faktycznie niezwykle sporo osiągnąć. Bez wahania kupujcie takie zestawy.

Smutnyjoe

Posty: 20

 
Dla mnie http://abc-rc.pl/Arduino to najlepszy sklep z modułami Arduino, z którym miałem kiedykolwiek do czynienia. Przekonacie się o tym samodzielnie, gdy nie będziecie zdecydowanym klientem, a oni poświęcą Wam naprawdę bardzo dużo czasu, abyście dopasowali produkt do swoich indywidualnych potrzeb. Szczerze polecam, bo jeszcze będę u nich kupował! :)

wolnośććć

Posty: 19

 
Z mojej perspektywy Arduino IDE to jedno z lepszych środowisk programistycznych, dzięki któremu istnieje możliwość pisania własnych kodów na mikrokontrolery. Stworzenie własnego projektu nie jest zbyt trudne. Mogę pochwalić środowisko za fakt, że dostępnych jest bardzo dużo dodatków, a bogata dokumentacja pomaga w nauce.

Dinker5

Posty: 20

 
Dla mnie absolutnym numerem jeden jest moduł z mikrokontrolerem AVR ATmega328, czyli Arduino UNO. Odpowiada mi ilość jego wejść oraz wyjść cyfrowych, liczba kanałów PWM, obecność wejść analogowych. Mało tego zaletą są także rozmaite interfejsy komunikacyjne i cena, która nie przekracza 100 złotych.

bperko

Posty: 20

 
Jeżeli chodzi o płytki deweloperskie to moje uznanie otrzymała Arduino Mega. Cenię ją przede wszystkim za kompatybilność, jaką pewnie zarówno docenicie, jeśli zdecydujecie się na jej zakup. Olbrzymia ilość wejść i wyjść cyfrowych, nowy układ USB, rozmaite porty szeregowe – to tylko część zalet, o których możemy mówić w wypadku tej płytki.

LKC00

Posty: 21

 
Przyznam szczerze, że podłączenie wyświetlacza Arduino LCD nie sprawiło mi większego problemu.

Także jego wybór okazał się mniej skomplikowany niż to sobie wyobrażałem. Akurat ja miałem do wyboru wyświetlacze, które charakteryzowały się zielonym lub niebieskim podświetleniem. Na ich ekranie cyfry wyświetlały się w czarnym lub białym kolorze. Ich wybór to prosta sprawa.

miclon

Posty: 17

 
Sam w przeszłości kupowałem zestaw Arduino, który kosztował mnie zaledwie 150 złotych.

Składał się on z niesamowicie dużej liczby elementów, które postanowiłem wykorzystać na etapie nauki. Nie żałuję, bo odkryłem niezwykle ciekawe rzeczy i zmieniłem nawet nieco zawód.

TomekK

Posty: 15

 
Niedawno stanąłem przed koniecznością wyboru wyświetlacza Arduino LCD. Przyznam szczerze, że zaskoczyłem się dość sporą ilością produktów. Mogłem dokonać wyboru zarówno koloru podświetlenia wyświetlacza, a także koloru, w którym wyświetlane będą cyfry.

Wyraźnie rosną możliwości wyboru, jeśli chodzi o środowisko programistyczne Arduino :)

Robuś

Posty: 22